Skip to content →

Передвиборна програма

кандидата у народні депутати України по одномандатному виборчому округу № 72 від Політичної Партії «ПАТРІОТ» Юращука Василя Миколайовича

Дорогі земляки!

Я, Юращук Василь Миколайович, звертаюся до Вас для покращення життя у нашому краї! Ваша підтримка необхідна для реальних змін! І ось чому…

Народився і виріс у с. Великий Бичків, Рахівського району, живу і працюю в Ужгороді. Ще з дитинства зрозумів: умови життя в наших прекрасних горах потребують особливої гірської мудрості і важкої праці.

Дякуючи своїм батькам і Богу здобув освіту, яка дала можливість працювати в правоохоронних органах. З часом прийшло розуміння на рівні обласної влади проблем гірських районів Закарпаття не вирішити. Відсутність доріг, брак робочих місць, віддаленість від повноцінної медичної допомоги – лише видима частина айсберга проблем, з якими ми всі постійно стикаємось. 

Тому, задля своєї родини та інших сімей Закарпаття, вже працюю над проектами, що внесуть реальні покращення у нашому окрузі. Просто не можу дозволити собі стояти осторонь!

А вагомі зміни до нашого життя потребують законодавчих ініціатив – що можливо тільки активно працюючи у Верховній раді України. Саме тому,  балотуюсь у народні депутати України і потребую Вашої підтримки як уродженець нашого гірського краю.

10 кроків розвитку гірських районів Закарпаття

разом з  Василем Юращуком

1. Для розвитку автомобільних доріг в Тячівському і Рахівському районах:

  • Відкриття каменевидобувних кар’єрів для ремонту місцевих доріг, що зменшить вартість будівництва і ремонту доріг (зараз камінь возять з Житомирської обл.).
  • Відновлення роботи місцевих підприємств по ремонту доріг, завдяки використанню власної сировинної бази.
  • Фінансування капітального ремонту дороги республіканського значення Мукачево-Рогатин з державного бюджету України.

2. Щороку близько 1000 дітей Закарпаття народжується у недоношеному стані, а більшість пологів виконують з розтином кесарева. Як сім’янин, приділив цьому особу увагу і почав проект нового перинатального центру для вагітних та новонароджених на кошти із грантів Європейського Союзу, які не збільшать наші зовнішні борги. 

3. Продовження боротьби з наркоторгівлею та корупцією: пильніше відстежувати незаконні операції з державним бюджетом, майном чи землями. 

4. Для збільшення кількості туристів і сторонніх інвестицій:

  • Серія нових законів для покращення умов розвитку малого середнього бізнесу в гірських районах і, як наслідок, збільшення кількості робочих місць;
  • Зміни до Земельного кодексу України дозволять використовувати лісогосподарські землі для розвитку туризму, мінерально-сировинної бази, будівництва доріг та інфраструктури;
  • Створення спеціальної гірської економічної зони з особливим порядком оподаткування.

5. Перерозподілити прибуток державних лісогосподарських підприємств на користь місцевих громад.  Щороку 50% дивідендів перераховуються в держбюджет.

6. Оновлення законодавчого статусу гірських районів для збільшення фінансування закладів охорони здоров’я, освіти та об’єктів інфраструктури.

7. Оновлення законодавчого статусу гірських річок для додаткового фінансування берегоукріплень і протипаводкових заходів.

8. Через українське представництво ЮНЕСКО домогтися фінансування інфраструктурних перетворень на території Карпатського біосферного заповідника: 15974 га у Тячівському та 41805 га у Рахівському районах.

9. Зміни для утилізації і переробки відходів:

  • Попередньо погоджено проект сучасного сміттєпереробного заводу за європейськими стандартами, будівництво та фінансування – сувмісно з Угорщиною;
  • Виділення земельних ділянок під тверді побутові відходи; 
  • Збільшення адміністративної та кримінальної відповідальності за засмічення лісів та берегів річок;
  • Роздільний збір сміття: частину використовуватимуть як вторинну сировину, що зменшить витрати на утилізацію.

10. Підтримати на рівні Верховної Ради розпочату роботу над проектом нового автомобільного мосту через р. Тиса, від с. Біла Церква (Рахівський району) до м. Сігет Марамурешського (Румунія), що збільшить експортно-імпортні можливості та покращить єкономіку нашого краю. Кошти для будівництва будуть залучені від Європейського Союзу.

Закарпаття край з потужним потенціалом, має всі можливості стати лідером за рівнем життя, а наші діти і онуки мають жити в заможній Україні! І саме сьогодні Ваш голос – запорука нашого майбутнього!